Najnowsze artykuły

Dlaczego uczniowie po wyleczeniu powinni...

"Ludzie nigdy nie zmieniają się dlatego, że są zagrożeni lub pod przymusem. Nigdy. Zmieniają się, ponieważ widzą coś, co sprawia, że ich życie...

Czytaj Więcej

Szpital w New Jersey reguluje recepty na tabletki przeciwbólowe

Lekarze są na pierwszej linii frontu epidemii narkotyków, ponieważ uzależnieni często szukają legalnych recept, przed poszukiwaniem nielegalnych alternatyw, takich jak twarde narkotyki uliczne. Dla uzależnionych, kliniki bólu i wizyty na pogotowiu są często jednymi z najszybszych sposobów, aby zdobyć recepty na niektóre z najsilniejszych leków przeciwbólowych, bez przechodzenia przez nielegalne kanały. Słyszeliśmy o uzależnionych zdesperowanych w poszukiwaniu opioidowych leków przeciwbólowych, którzy rzeczywiście wywołują ból poprzez samookaleczenie, np. zgniatając sobie rękę młotkiem. (Tak, rzeczywiście słyszałem o takim przypadku).

Jednak w Regionalnym Centrum Medycznym św. Józefa, znajdującym się w Patterson w stanie New Jersey, jeśli przyjdziesz z nadzieją na otrzymanie leków przeciwbólowych, istnieje bardzo duża szansa, że nie wyjdziesz z tym, po co przyszedłeś. W St. Josephs, lekarze przepisują teraz pacjentom alternatywne, nie-narkotyczne leki, jak również włączają alternatywne terapie, aby pomóc zarządzać poziomem bólu pacjenta, takie jak te:

  • W przypadku kamieni nerkowych, pacjent może otrzymać dożylne dawki nieopioidowego leku przeciwbólowego, takiego jak lidokaina, który przynosi ulgę i często odwdzięcza się tym samym, aż kamień przejdzie.
  • Dla innych rodzajów ostrego bólu, lekarze będą często używać ultradźwiękowej wstrzyknięcie bloku nerwowego, który drętwieje obszar dużo w sposób Novocaine jest używany przez dentystów.
  • Jeszcze inne dolegliwości mogą być traktowane z terapii fizycznej lub doradztwa psychiatrycznego w uzupełnieniu do Tylenol lub wersji Motrin.

Jak więc wybierają, kto co dostanie?

Jedna na cztery osoby otrzyma opioidowe leki przeciwbólowe, a podczas pierwszych dwóch miesięcy tej nowej zmiany w przepisywaniu leków, ponad trzy czwarte pacjentów było w stanie zarządzać swoim bólem bez użycia narkotycznych środków przeciwbólowych. Ci, którzy otrzymują leki przeciwbólowe muszą mieć medyczną konieczność uzyskania recept na uzależniające leki przeciwbólowe.

Z tak dużym sukcesem otaczającym nową politykę szpitala, wielu zastanawia się, jak to wpłynie na uzależnionych w okolicy. Najczęstsze leki przeciwbólowe przepisywane w gabinetach lekarskich i szpitalach to Oxycodone, Vicodin i Percocet. Według Dr. Mark Rosenberg, Emergency Department Chair w St. Joseph's Regional Medical Center, "Naszym zadaniem tutaj razem jest spojrzenie na całe równanie i zrozumienie jak możemy powstrzymać ludzi od przejścia z recepty do uzależnienia."

Podczas gdy uzależnienie i przepisywanie leków przeciwbólowych idą w parze, lekarze pracują przez całą dobę, aby spróbować zatrzymać źródło objawów przewlekłego bólu, zanim się one zaczną. Dr Mark Rosenberg, przewodniczący medycyny ratunkowej w St. Joseph's zgodził się, że "opioidy mają swoje miejsce w leczeniu bólu... Wiemy, że dwie rzeczy są prawdziwe: Wszystkie przewlekłe bóle zaczynają się od ostrego bólu. I wszystkie uzależnienia zaczynają się od pierwszej dawki... Jeśli więc możemy powstrzymać [ostry] ból przed przekształceniem się w ból przewlekły i jeśli nigdy nie podamy opioidu, nikt nie będzie uzależniony."

Skąd więc bierze się ten problem?

Od klinik bólu do szpitali, leki przeciwbólowe na receptę wydają się być rozdawane jak cukierki w czasie Bożego Narodzenia. Podczas gdy istnieją przypadki, które udowadniają medyczną konieczność przepisywania leków przeciwbólowych, lekarze w St. Joseph's starają się kierować pacjentów z dala od leków, które są łatwo nadużywane. Kilka miesięcy temu FDA i CDC ciężko pracowały, aby zachęcić producentów leków do produkcji leków przeciwbólowych, które są trudne do nadużycia zarówno fizycznie, jak i chemicznie. Od kwietnia 2016 r. badania wykazały, że przedawkowania leków z udziałem zarówno legalnych, jak i nielegalnych narkotyków przewyższyły wypadki drogowe jako wiodąca przyczyna śmierci w całym kraju.

Podczas gdy leki przeciwbólowe mogą być używane odpowiedzialnie przez wielu, jest to absolutnie jeden z najłatwiejszych leków, od których można się uzależnić. Ponadto, może prowadzić do zagrażających życiu objawów przedawkowania bardzo łatwo, i może stać się narkotykiem bramy dla heroiny. Chociaż lekarze wierzą, że istnieją alternatywy, chcą również zapewnić, że działają w dobrej wierze i podtrzymują swoją przysięgę, aby dbać o pacjentów najlepiej jak potrafią. Oznacza to, że w niektórych przypadkach opioidy będą przepisywane, ale na mniejszą skalę. Lekarze obawiają się, że ich pacjenci mogą się poważnie uzależnić i znaleźć się na ich rękach, ale jest to miecz o podwójnej krawędzi.

"Opioidy powinny być dostępne, ale nie powinny być jedyną rzeczą, którą podajemy...Widzimy wiele uzależnień od opioidów w ER, niestety, więc pomyślałem, że możemy spróbować ograniczyć niektóre z problemów tutaj." Alexis La Pietra, dyrektor ds. leczenia bólu, St. Josephs

Na razie wyniki tej zmieniającej życie polityki wciąż nie są znane. Przedstawiciele szpitala mają nadzieję, że ograniczając dostępność leków przeciwbólowych może pomóc w walce z epidemią opioidów w New Jersey.