Najnowsze artykuły

Dlaczego uczniowie po wyleczeniu powinni...

"Ludzie nigdy nie zmieniają się dlatego, że są zagrożeni lub pod przymusem. Nigdy. Zmieniają się, ponieważ widzą coś, co sprawia, że ich życie...

Czytaj Więcej

Wiadomość dla Joe Rogana o uzależnieniu i zażywaniu narkotyków


Źródło obrazu Live Nation

Jestem wielkim fanem Joe Rogana.

Często słucham jego podcastu. Odnoszę się do wielu z tego, co mówi. Szczególnie bliskie są mi jego opinie na temat fitnessu i zdrowia, sztuk walki i unikania pułapki "wybierania stron" w życiu. Problemy bardzo rzadko mają czarno-białe rozwiązania, większość czasu jest dużo szarości w świecie i ważne jest, aby zachować perspektywę.

Joe Rogan ma jeden z najbardziej udanych podcastów w kraju. To jego ciekawość i zdolność do konwersacji o fascynujących tematach sprawiają, że jego podcast jest tak wciągający. Jedną z kwestii, o których Joe Rogan mówi często jest używanie narkotyków, nadużywanie narkotyków i jak to wpływa na nas jako ludzi.

Po pierwsze - kim jest Joe Rogan?

Zanim Joe Rogan miał udany podcast, był już zaangażowany w wiele innych form mediów.

Jest odnoszącym sukcesy komikiem stand-upowym. Kiedy mieszkałem w Philly, widziałem go w klubie komediowym o nazwie Helium. Widziałem go jeszcze raz w The Improv w West Palm Beach. Podczas tego występu opowiedział żart o swojej córce, który rozbawił mnie bardziej niż jakikolwiek inny żart, który kiedykolwiek słyszałem.

Jest również bardzo uzdolnionym artystą sztuk walki z czarnymi pasami w Jui-Jitsu i Tae Kwon Do. To przez słuchanie go i oglądanie teraz emerytowanego zawodnika MMA o nazwie BJ Penn, że byłem po raz pierwszy wprowadzony do składania grappling. Dzięki sztukom walki nauczyłem się medytacji, panowania nad oddechem i emocjami. To miało wielki wpływ na moją duchowość.

Wiem, co myślisz... co to ma wspólnego z uzależnieniem?

Joe Rogan o używaniu narkotyków i legalizacji

Joe Rogan zajmuje zdecydowane stanowisko w sprawie legalizacji marihuany. Zgadzam się z nim na prawie każdym poziomie. Dla mnie pomysł, że policja może cię zabrać i wsadzić do więzienia za palenie trawki jest wściekły. Związki zawodowe strażników więziennych i prywatne firmy więzienne muszą utrzymać pełne więzienia, a jaki jest lepszy sposób na to niż kryminalizacja czegoś tak niewinnego jak marihuana? To doprowadza mnie do szału.

RELATED: Jak amerykański system więziennictwa żeruje na narkomanach

Rozumiem, że może to być zaskakujące do przeczytania na stronie Sober Nation, i każdy ma prawo do własnej opinii. Ale dla mnie, aresztowanie ludzi, którzy nie popełnili żadnych brutalnych przestępstw i zamykanie ich w pieprzonych klatkach nie robi absolutnie nic, aby stłumić problem uzależnienia w tym kraju. System prawny nie może naprawić tego problemu. Nigdy nie będzie, bo uzależnienie nie jest kwestią prawną. Dlatego cieszę się, że Joe Rogan mówi o tym tak swobodnie w swoim podcaście. To ogromnie popularny program i mam nadzieję, że pomaga w zmianie perspektywy dla niektórych osób.

Prędzej czy później ludzie muszą zdać sobie sprawę, że uczynienie czegoś nielegalnym nie powstrzymuje ludzi od robienia tego. To samo dotyczy heroiny, cracku i mety oraz wszystkich innych nielegalnych narkotyków, których ludzie nadużywają. Prosty fakt jest taki, że nie można powstrzymać ludzi od robienia tego, co chcą robić. Rzeczywiste przestępstwa jak morderstwo, kradzież i napaść zasługują na więzienie... ale używanie narkotyków nie.

Prawo nie osładza świata. Oglądałem film na YouTube jakiś czas temu, gdzie Joe Rogan miał świetny punkt o "Nerfing the world". To zawsze utknęło ze mną. Obejrzyj filmik poniżej.

Wreszcie - Moja wiadomość dla Joe Rogana o uzależnieniu

Joe Rogan ma wielu gości w swoim programie i wiele razy poruszany jest temat uzależnienia i zażywania narkotyków. Z jednej strony cieszę się, bo szanuję to, że nie boi się o tym mówić, ale za każdym razem, gdy ta rozmowa jest poruszana, czuję się trochę niezadowolony. Tak wiele rozmów o zażywaniu narkotyków w naszym kraju dotyczy uzależnienia, a tak niewiele jest o rzeczywistym wyzdrowieniu.

Oto przykład

Więcej niż raz, gość o imieniu Abby Martin był w programie. Jest ona bardzo inteligentną kobietą i zawsze wiele się uczę słuchając jej. Jednak w jednym przypadku wyśmiewała się z ludzi uzależnionych mówiąc "to jest choroba" bardzo sarkastycznym tonem, który trudno opisać słowem pisanym.

Sam zmagam się z pojęciem choroby. Myślę, że ludzie wpadają w pułapkę semantyki i spędzają zbyt wiele czasu próbując zdefiniować uzależnienie, a za mało czasu rozmawiając o tym, co możemy zrobić, aby pomóc ludziom.

Nie zrozumcie mnie źle. Abby Martin jest absurdalnie inteligentna i szanuję wiele z tego, co mówi. Jeśli chce wyśmiewać chorobową koncepcję uzależnienia, to naprawdę mi to nie przeszkadza. Po prostu tak wiele uwagi skupia się na negatywnych zachowaniach i napiętnowanych aspektach uzależnienia. Wolałabym skupić się na tym, co pozytywne i zacząć mówić o historiach sukcesu ludzi, którzy wyzdrowieli.

Abby Martin to opiniotwórcza reporterka wiadomości, a Joe Rogan to komik. Nie są odpowiedzialni za kształtowanie ruchu zdrowienia i nie są mi ani nikomu nic winni. Chciałbym tylko, żeby kiedyś, ktoś, KAŻDY umieścił światło reflektorów na kogoś w wyzdrowieniu, kto robi coś niesamowitego ze swoim życiem!

Oto kolejny przykład

Joe Rogan często mówi o korzyściach płynących z narkotyków w swoim programie. Po raz kolejny, w wielu aspektach zgadzam się z nim. Narkotyki takie jak marihuana i halucynogeny absolutnie mają zdolność do rozszerzenia twojego umysłu. Jest powód, dla którego te narkotyki były używane przez wieki w wielu różnych rodzajach duchowych rytuałów. Joe Rogan jest otwarty w tej kwestii i szanuję to. Myślę jednak, że ważne jest, aby pamiętać, że SOME PEOPLE JUST CAN NOT STOP.

Nie każdy reaguje na narkotyki w ten sam sposób. Pierwszy raz, kiedy zjadłem grzyby, to był wybuch. Miałem jakieś 16 lat i nigdy tego nie zapomnę. Jednak coś się stało po tym pierwszym razie i jadłem grzyby przez jakieś 9 dni prosto. To nie było duchowe odosobnienie ani oświeceniowe doświadczenie. To był binge, to było nic innego jak ucieczka od rzeczywistości. Chciałbym, żeby Joe Rogan sprowadził gościa, który mógłby o tym opowiedzieć w pewnym momencie, ponieważ tym właśnie jest uzależnienie. To jest, kiedy nie możesz przestać. Nieważne co, po prostu nie możesz przestać i nie masz kurwa pojęcia dlaczego.

Ponownie, nie jestem zainteresowany definiowaniem tego. Czy mam chorobę, zaburzenie lub brak równowagi chemicznej? Nie wiem i nie bardzo mnie to obchodzi, ale faktem jest, że reaguję na narkotyki inaczej niż inni ludzie. To nie podlega dyskusji. To jest po prostu to, co się dzieje.

Więc z tym wszystkim, moim prostym życzeniem jest, aby Joe Rogan przyprowadził gościa, który mówi o wyzdrowieniu. Zbyt często ludzie (może w tym ja) mówią o uzależnieniu. To prowadzi do tego, że ludzie myślą, że uzależnieni to zawsze wraki pociągów ze śladami i spieprzonymi zębami, którzy są złymi rodzicami. Ale rzadko kiedy mówi się o tym, co dzieje się po drugiej stronie. Co się dzieje, kiedy ludzie wykorzystują ten ból i to doświadczenie jako środek do budowania charakteru?

Dla mnie, odkryłem, że powrót do zdrowia jest moim największym atutem w życiu. Chciałbym usłyszeć, jak Joe Rogan mówi o tym więcej. W tym kraju są miliony ludzi na odwyku. Wyzdrowienie z uzależnienia od narkotyków i alkoholu uchroniło mnie przed śmiercią i uchroniło przed śmiercią wielu ludzi, których znam i kocham.

Zacznijmy bardziej skupiać się na świętowaniu wyzdrowienia! Skupmy się na świętowaniu triumfów tych, którzy walczyli, by odzyskać swoje życie.

Proszę pamiętać, że ten artykuł jest tylko opinią autora ????