Najnowsze artykuły

Dlaczego uczniowie po wyleczeniu powinni...

"Ludzie nigdy nie zmieniają się dlatego, że są zagrożeni lub pod przymusem. Nigdy. Zmieniają się, ponieważ widzą coś, co sprawia, że ich życie...

Czytaj Więcej

Nie poddawaj się nigdy - moja rada, która zainspiruje cię na zawsze

Czy wiesz, ile setek razy chciałem się poddać?
TYSIĄCE RAZY

Nie, ja też nie żartuję. Chciałem się poddać więcej razy, niż możesz sobie wyobrazić. Tak wiele odrzucenia i porażek mnie przytłoczyło. Te dwie rzeczy przytłaczają nas wszystkich.
To "życie" czasami wydaje się żartem.

To właśnie jest życie.

To tak, jakbyśmy wsiedli do samochodu wyścigowego na piątym biegu, jadącego z prędkością 300 mil na godzinę, a potem kazano nam kierować nim bez kierownicy.
Takie właśnie jest życie.

Ale jest plan dla ciebie i dla mnie. Pewnego dnia usiadłem i pomyślałem o wszystkich ludziach, którym pomogłem.
Co robili, gdy musieli prowadzić ten samochód wyścigowy, który nazywamy życiem, bez kierownicy?

Usiedli w fotelu, zapięli pasy i cieszyli się jazdą najlepiej, jak potrafili.
Przejeżdżali przez różne rzeczy.
Uderzali w ściany.
Rozbijali się w deszczu.
Zasadniczo dobrze się bawili. Ale bez kierownicy nie mieli nad tym kontroli. W końcu jednak będziesz miał kontrolę, tylko się nie poddawaj, błagam, nie poddawaj się.Nikt nie jest doskonały. Przede wszystkim ludzie, na których się wzorujesz.

Nigdy się nie poddawaj. Oto dlaczego:

Nie chcę, żebyś to robił

Dobra, sprawa wygląda tak: nie chcę, żebyś się poddawał. Tak, to prawda. Pracowałem zbyt długo i zbyt ciężko, aby zobaczyć, jak oglądasz każdy z moich filmów, a potem rzucić ręcznik, bo ktoś zepsuł Ci dzień.

Nie robię tego, bo chcę się zainspirować, wiesz? Ty jesteś powodem, dla którego to robię. Wbrew temu, co myślisz, zależy mi na Tobie. Zanim się poddasz, wyślij mi wiadomość na jednym z moich kont w mediach społecznościowych. Zależy mi na Tobie i nie pozwolę Ci się poddać.

Powiem Ci to, czego nie chcesz usłyszeć, i powiem Ci prawdę. Może Ci się nie spodobać to, co mam do powiedzenia, ale to dlatego, że nie dam Ci nic poza prawdą.

Ssij, bo nie pozwolę ci się poddać. Wypróbuj mnie.

Co jest najgorsze, co może się zdarzyć?

Moje ulubione pytanie, które zadaję w każdej przerażającej chwili.

A więc idziesz dalej i to jest cholernie trudna walka. Jakie jest najgorsze, co może się stać? Spróbujesz jeszcze raz i znowu się nie uda?

Co najgorszego może się wydarzyć?
Ufasz komuś, a potem ten ktoś Cię okłamuje. To się zdarza cały czas.
Co najgorszego może się wydarzyć?
"W większości przypadków to, czego się boisz, jest iluzją wymyśloną przez Twój mózg przetrwania, który desperacko stara się zapewnić Ci bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo jest do bani".


Jest powód, dla którego tu jesteś

Przez lata myślałem, że jestem tu po to, by zarobić pieniądze, pojechać na wakacje, upić się i dobrze bawić. Niestety, myliłem się. Życie dało mi nową misję, gdy tylko znalazłem się pod ścianą. Tak samo jest z Tobą. Jesteś tu z jakiegoś powodu i jeśli jeszcze tego nie odkryłeś, pewnego dnia to do Ciebie dotrze.
Jesteś tu z jakiegoś powodu.
Życie nie jest pozbawione sensu.
Wszystko ma swój sens, nawet jeśli sam tego nie odkryłeś.


Nie zagłębiajmy się w te nadużywane słowa o celu i wizji, bo już to wszystko słyszałeś w innych filmach.
Sprowadźmy to wszystko do jednej idei: jesteś tu z jakiegoś powodu
. Znajdź ten powód, a potem nie odpuszczaj.

Ludzie będą Ci mówić, że zwariowałeś. Pozwól im na to.
Ludzie będą patrzeć na Ciebie, jakbyś nie do końca był w porządku. Pozwól im na to.
Ludzie będą myśleć, że straciłeś wątek. Pozwól im na to.

Ludzie będą chcieli tego, co Ty masz. Pomóż im.
Ludzie będą chcieli dołączyć do Twojego grona, gdy zorientują się, że działasz naprawdę. Wprowadź ich.
Ludzie chcą być prowadzeni. Prowadź ich tak, aby mogli znaleźć swój własny powód, by tu być.

"Poddawanie się jest dla kapryśników. Właśnie pokazałem Ci jedyną rzecz, którą musisz zrobić. Nie ma nic innego. Wszystko inne nastąpi, gdy odkryjecie powód, dla którego tu jesteście. Nie ma mowy, żebyś kiedykolwiek się poddał, jeśli będziesz postępował zgodnie z tym planem".

To jest w twoim ciele

Twoje ciało mówi Ci wiele rzeczy. Nie tylko mózg mówi Ci, że masz się poddać, ale całe Twoje ciało. Siedź prosto. Mów z przekonaniem, nawet jeśli nie masz ku temu powodów. Poddawanie się jest związane z tym, jak używasz swojego ciała, a nie tylko z tym, co myślisz.

Przekieruj energię

Wykorzystaj całą energię, którą chciałbyś przeznaczyć na rezygnację, i przekieruj ją na inspirowanie innych poprzez swój dar. Jeżeli potrafisz ostrzyć noże lepiej niż ktokolwiek inny, zainspiruj ludzi tym darem. Rezygnacja wymaga energii, więc równie dobrze możesz ją dobrze spożytkować.

Spróbuj

Powiedz ludziom, że chcesz się poddać. Porozmawiaj z ludźmi, którzy Cię szanują. Jeśli masz ochotę się poddać, powiedz im o tym.

Osoba, której o tym powiesz, zachęci Cię do ponownego przemyślenia swoich możliwości. Możliwe, że inspiruje ich to, co robisz, i nie chcą, abyś się poddawał. Gdy rezygnujesz z czegoś, co inni doceniają, nie jest to dobre dla nich. Rezygnacja szkodzi zarówno Tobie, jak i ludziom, którzy Cię szanują. Kiedy się poddajesz, wszyscy tracą. Twój brak silnej woli zabija nie tylko Twoje własne marzenia.

Wszyscy jesteśmy w jakiś sposób połączeni. Wielu ludzi przeżywa swoje życie i inspiruje się marzeniami innych. Ludzie nie chcą, abyś się poddawał. Ja też tego nie chcę.

To nie jest takie złe

Poddanie się może wydawać się jedynym wyjściem, ale nie jest takie złe. Bez względu na to, jakie są Twoje powody rezygnacji, wynikają one z przekonania, że dalsze działanie jest zbyt trudne. To nie jest takie złe.

Straciłem pieniądze.
Przyjaciele opuścili mnie, by zamieszkać za granicą.
Zostawiła mnie dziewczyna.
Nikt nie śledził mojej pracy.


To są wielkie powody, dla których musiałem zrezygnować. Czy tak było? Absolutnie nie. Wszystkie te sytuacje są nieprzyjemne, ale nigdy nie jest tak źle, jak ci się wydaje. Ktoś inny ma o wiele gorsze problemy niż Ty. Ktoś inny jest bankrutem, nie ma kończyny, stracił dom, nie ma jedzenia, a może nawet umiera.

Nie mów, że ty też masz źle. Nie masz. Nie starałeś się tak bardzo, jak myślisz. Masz jeszcze więcej paliwa w baku. Nigdy się nie poddawaj.

Opowiadasz historię o poddawaniu się

Historia o tym, dlaczego musisz się poddać, jest opowiadana przez Ciebie. To Ty jesteś narratorem, więc przestań opowiadać bzdury. Nikt nie chce słuchać historii o tym, że się poddajesz, włącznie z Tobą. Nie opowiadaj więc tej okropnej historii.

Napisz następny rozdział swojej osobistej historii. Niech ten rozdział się liczy. Żyj tak, jakbyś pisał epicką powieść o swoim życiu, bo w istocie tak jest.
Nie mogę się doczekać, kiedy ją przeczytam.
Pamiętaj, że wszyscy, łącznie z Tobą, jesteśmy autorami.