Najnowsze artykuły

Dlaczego uczniowie po wyleczeniu powinni...

"Ludzie nigdy nie zmieniają się dlatego, że są zagrożeni lub pod przymusem. Nigdy. Zmieniają się, ponieważ widzą coś, co sprawia, że ich życie...

Czytaj Więcej

Sondaż Trendy w Uzależnieniach i Leczeniu - Jak możemy poprawić leczenie uzależnień?

Szacuje się, że 23 miliony Amerykanów potrzebuje pomocy w związku z nadużywaniem narkotyków i alkoholu, a liczba zgonów spowodowanych przedawkowaniem narkotyków rośnie, dlatego leczenie uzależnień jest coraz ważniejszym tematem. Wraz z ewolucją trendów uzależnień (na przykład w ciągu ostatnich pięciu lat użycie heroiny podwoiło się), leczenie uzależnień musi stale się rozwijać, aby skuteczniej zaspokajać potrzeby osób uzależnionych.

Tego lata Adelphi University Center for Health Innovation opublikowało wyniki swojej ostatniej ankiety dotyczącej trendów w uzależnieniach i leczeniu. Stu specjalistów od zdrowia psychicznego wyraziło swoje opinie na temat skuteczności i przyszłości leczenia uzależnień. W jednej z najciekawszych części ankiety, tylko 28% specjalistów zdrowia psychicznego powiedziało, że uważa tradycyjne programy leczenia ambulatoryjnego są w większości skuteczne.

Jeśli chodzi o opcje leczenia uzależnień, 93% respondentów jest otwartych na nowe podejścia, takie jak terapia poznawczo-behawioralna, rozmowy motywacyjne, narzędzia do samokontroli, takie jak SMART recovery, oraz wzmocnienie zarządzania warunkowego. W rzeczywistości 67% respondentów woli zalecać nowe podejścia niż tradycyjne opcje, takie jak program 12 kroków. Pięćdziesiąt cztery procent specjalistów zdrowia psychicznego uważa, że niechęć ich pacjentów do duchowego aspektu programów 12-stopniowych jest znaczącą barierą dla sukcesu.

Większość respondentów (73%) zgodziła się jednak, że główną barierą dla powodzenia w leczeniu uzależnień jest status społeczno-ekonomiczny. Wiele osób po prostu nie ma środków finansowych, aby uzyskać dostęp do najlepszego leczenia uzależnień. Dziewięćdziesiąt procent specjalistów od zdrowia psychicznego uważa, że leczenie uzależnień jest nieodpowiednio pokrywane przez ubezpieczycieli.

Jednym z jasnych punktów dla przyszłości leczenia uzależnień jest postęp technologii. Dziewięćdziesiąt dwa procent uczestników badania uważa, że "zaawansowane technologicznie" leczenie uzależnień stanie się standardem w ciągu najbliższych 10 lat. Aplikacje mobilne do leczenia uzależnień, urządzenia noszone do śledzenia postępów, a także indywidualne doradztwo za pośrednictwem czatu wideo to tylko niektóre przykłady. Ponieważ społeczeństwo staje się coraz bardziej połączone, sensowne jest, aby leczenie uzależnień również uwzględniało te technologiczne postępy i trendy.

"Profesjonaliści muszą współpracować ze swoimi klientami, aby wyjaśnić ich preferencje i cele, a także pomóc im zmotywować się do rozpoczęcia pracy nad osiągnięciem tych celów" - powiedziała dr Judy Fenster, profesor nadzwyczajny i kierownik wydziału ds. programu nauczania i instrukcji w Adelphi's School of Social Work.

Sprawdź pozostałe wyniki ankiety na stronie internetowej Adelphi University Center for Health Innovation Addiction and Treatment Trends Poll Summary.

Sober Nation, co sądzisz o obecnym stanie leczenia uzależnień i zaawansowanych technologicznie opcji leczenia? Co musi się zmienić, aby więcej osób otrzymało pomoc?

To jest rozmowa sponsorowana napisana przeze mnie w imieniu Adelphi University. Opinie i tekst są w całości moje.

Lisa M. Hann jest niezależnym pisarzem specjalizującym się w uzależnieniach i odzyskiwaniu. Ma tytuł licencjata w dziedzinie dziennikarstwa z Temple University. Jest trzeźwa od 2010 roku i mieszka w New Jersey z synem. Jest autorką książek How to Have Fun in Recovery i 365 Ways to Have Fun Sober.